Kołnierz dla psa

Kołnierz dla psa

Zazwyczaj kołnierz dla psa zakłada się po operacjach aby zapobiec lizaniu i rozdrapywaniu założonych szwów i ran. Na początku noszenie kołnierza może być dla zwierzęcia niezwykle uciążliwe - psy obijają się o przypadkowe przedmioty, nie mogą poradzić sobie z jedzeniem i piciem, a nawet mają problemy z wygodnym położeniem się - zwierzę zaczyna radzić sobie dopiero po kilku dniach. Jednakże kołnierz to bez wątpienia jedyny skuteczny sposób, aby nie narazić świeżych ran i szwów na drapanie. Z tego względu jeżeli nasz pies jest po operacji należy zaopatrzyć się w taki produkt jak kołnierz ochronny 

Funkcjonalność to podstawa

Kołnierz ochronny przede wszystkim spełnia swoją funkcję - doskonale zapobiega lizaniu i gryzieniu bandaży czy też ran. Sprawdza się zarówno u psów po operacjach, jak i po kastracji, sterylizacji, a także w przypadku konieczności ograniczenia dostępu zwierzęciu na przykład do zmian skórnych. Dobrze jest jeśli kołnierz jest wykonany z estetycznego, gładkiego i lekkiego materiału, dzięki czemu nie jest zbyt dużym obciążeniem dla zwierzęcia. Kołnierz ochronny powinien posiadać również wygodne zapięcie, co ułatwia założenie, natomiast zmniejsza ryzyko zrzucenia go przez psa, na przykład w nocy. Przeźroczystość kołnierze również działa na "plus" - w niewielkim stopniu ogranicza pole widzenia psa. 

W naszym sklepie dopasujesz kołnierz do wymiarów swojego czworonoga. Staraliśmy się, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jeśli jednak masz wątpliwość czy dany egzemplarz będzie odpowiedni, skontaktuj się z nami. Do uzyskania odpowiedniej porady niezbędne jest podanie podstawowych danych m. in. obwód szyi.

Zalety plastikowego kołnierza dla psa

Kołnierz dla psa wykonany z plastiku jest dobrym wyborem również ze względu na łatwość czyszczenia. Co więcej, jest on ogólnodostępny, a jego cena jest korzystna dla kieszeni każdego właściciela psa. Kołnierze plastikowe wyróżnia także duża wytrzymałość - nie niszczą się one tak szybko jak inne rodzaje, na przykład kołnierze materiałowe, które mogą się pruć, czy też wersje dmuchane, które łatwo ulegają przebiciu na przykład psim pazurem albo poprzez nagłe zetknięcie się na przykład z ostro zakończonym elementem mebla. Takie pęknięcie oznacza nie tylko możliwość dostania się do rany i rozdrapanie założonych szwów, ale również głośny huk, który może bardzo przestraszyć psa. Kolejną zaletą kołnierzy plastikowych jest ich wygoda w przechowywaniu - po rozłożeniu są zupełnie płaskie, dzięki czemu łatwo je schować. Materiał wykonania jest wytrzymały i może posłużyć nam na dłużej.

Jak wybrać odpowiedni model kołnierza?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę szerokość szyi zwierzęcia, a także proporcje pomiędzy wspomnianą szyją a głową. Dzięki regulacji szerokości, można idealnie dopasować kołnierz tak, aby nie mógł się zsunąć. Kołnierz ochronny jest zaopatrzony w specjalne mocowanie, które przejmuje rolę psiej obroży - dzięki niemu kołnierz nie przesuwa się w górę i w dół oraz nie kręci się wokół własnej osi, co mogłoby denerwować psa.