KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Mata dla psa

Aktywne filtry

TRIXIE Maty do nauki dla szczeniąt

TRIXIE Maty do nauki dla szczeniąt

9,19 zł

(9,19 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 4 dni
CHICO Maty do nauki...

CHICO Maty do nauki Zapachowe z Wabikiem

13,99 zł

(13,99 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
(13)
do 24h
ZOLUX Maty do nauki ABSORBUJĄCE

ZOLUX Maty do nauki ABSORBUJĄCE

36,49 zł

(36,49 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 4 dni

Pojawienie się w domu psa może powodować problemy z zachowaniem czystości. Oddawanie moczu w miejscach do tego nieprzeznaczonych może być szczególnie uciążliwe w przypadku szczeniaków i psów chorych lub starszych. Bardzo często ta kwestia przywoływana jest jako argument, że nie warto decydować się na zwierzę w domu. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, by nauczyć psa załatwiania swoich potrzeb na zewnątrz.

Mata dla psa do nauki czystości

Rozwiązaniem problemu oddawania moczu przez psa w domu mogą być specjalne maty. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór mat, które zostały zaprojektowane tak, by pochłaniać duże ilości wilgoci i niwelować nieprzyjemne zapachy. Tego rodzaju maty mogą pochłonąć duże ilości płynów, nie pozostawiając przy tym plam.

Dodatkowo maty te same w sobie wydzielają delikatny zapach na przykład świeżej trawy, dzięki czemu pies uczy się oddawania moczu na zewnątrz. W niektórych z oferowanych przez nas rodzajów mat zostały zastosowane specjalne feromony, dzięki czemu mata przyciąga do siebie psy.

Jak nauczyć psa czystości przy pomocy specjalnej maty?

Matę rozkładamy na podłodze. Możemy zrobić to na przykład w miejscu, gdzie pies lubi załatwiać swoje potrzeby, a które chcemy zabezpieczyć. Ważne jest jednak przy tym, by było to miejsce odległe od legowiska psa i kącika, gdzie znajduje się jego jedzenie. Pies powinien mieć całodobowy, nieograniczony dostęp do tego miejsca.

Kiedy zachęcimy psa do wejścia na matę lub go na niej umieścimy, będzie on czuł zapach maty (w zależności od wybranego produktu na przykład zapach trawy, feromony itp.). Aby wyrobić w psie nawyk korzystania z maty, warto nagradzać go za to, na przykład wręczając mu smakołyk. Kiedy pies będzie przyzwyczajał się do korzystania z maty, powinniśmy stopniowo przesuwać ją w kierunku drzwi.

Następnym etapem będzie ustawienie maty za drzwiami, a następnie całkowita z niej rezygnacja. Gdy pies będzie potrafił już załatwiać swoje potrzeby na zewnątrz, mata nadal może się przydać, na przykład w sytuacji gdy pies zachoruje. Co ważne, oferowane przez nas maty są bardzo trwałe. Wykonane zostały z materiałów odpornych na uszkodzenia, dlatego też mogą być używane przez dłuższy czas.

Jaka mata dla psa będzie najlepsza?

O tym, która mata będzie najlepsza decyduje przede wszystkim jakość. Mierzymy w tym konkretnym przypadku chłonnością, która może byś wyrażona zawartością SAP (superabsorbent polymer). To substancja odpowiedzialna za chłonność, którą możemy spotkać m. in. w podpaskach lub pampersach. Sprawdziliśmy u źródła maty dla psa Chico i wg. producenta zawierają aż 4g, co sprawia że są naprawdę chłonne.

Inne akcesoria, które pozwolą zachować czystość, gdy w domu jest pies

Oprócz mat do nauki czystości dla psa, w naszym sklepie znajdą Państwo także inne artykuły, które będą pomocne w zachowaniu higieny w domu przy czworonogu. Należą do nich przede wszystkim spraye dezynfekcyjne i usuwające nieprzyjemny zapach. Mogą Państwo nabyć również specjalne preparaty, którymi wystarczy spryskać zwykłą, bezwonną matę lub inną powierzchnię, by zachęcić psa do zrobienia na niej siku.

Oferujemy również akcesoria przydatne podczas zbierania odchodów w czasie spacerów oraz specjalne kuwety.

Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów, dlatego też możemy zagwarantować Państwu ich wysoką jakość. Zapraszamy do dokonywania zakupów!

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.