Wydłużony czas realizacji: do 4 dni

RodyLounge dla chomika

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 34 elementów
RodyLounge dla chomika

Rodylounge dla chomika

Posiadając w domu chomika powinniśmy dobrze poznać jego potrzeby i zapewnić mu odpowiednie miejsce do życia. Chomiki mogą się wydawać niewielkimi i niepozornymi zwierzętami, jednak potrzebują dużo ruchu. Z tego powodu nie wystarczy im niewielka klatka wyłożona podściółką. Dobrym rozwiązaniem będzie rodylounge dla chomika, dostępne w ofercie naszego sklepu. To rozwiązanie bardzo estetyczne i odpowiadające na wszelkie potrzeby zwierzęcia.

Jaka klatka dla chomika?

Chomiki są zwierzętami bardzo aktywnymi. W stanie naturalnym przemieszczają się na duże odległości w poszukiwaniu pożywienia i ryją w ziemi tunele. Z tego powodu, by w warunkach domowych zwierzę miało szansę być aktywne, powinniśmy zapewnić mu klatkę o odpowiednio dużym dnie, przynajmniej 60x40 cm. Klatka dla chomika nie musi być bardzo wysoka, dobrym pomysłem jednak będzie pięterko, gdzie zwierzę będzie mogło się wspinać.

Ważne jest również to, by "domek" dla chomika zapewniało mu odpowiedni dopływ powietrza, był wykonany z przyjaznych dla zwierzęcia materiałów i odporny na zniszczenia. W przeciwnym wypadku zwierzę przypadkowo uszkadzając klatkę może się poranić.

Warto zwrócić uwagę na to, by miejsce na kuwetę było odpowiednio umieszczone przy wyższej ściance, tak aby podściółka nie wysypywała się na zewnątrz, co może doprowadzić do powstawania bałaganu. Warstwa podłoża powinna być odpowiednio gruba, tak aby chomik mógł się w nim spokojnie zakopywać.

Wyposażenie klatki dla chomika

Chomiczy "Domek", bo tak można nazwać klatkę RodyLounge powinien być odpowiednio wyposażony. Przede wszystkim, muszą znaleźć się w nim pojemniki na jedzenie i na wodę. Niezbędne będzie odpowiednie poidełko, pojemnik na jedzenie może zostać zastąpiony na przykład przez niewielką miseczkę. To wszystko możesz znaleźć w tych w gotowych zestawach, które dodatkowo są świetnie "podane" i mogą stanowić gotowy prezent.

Niezwykle istotnym elementem wyposażenia klatki dla chomika jest kołowrotek dostosowany do rozmiarów zwierzęcia. Ponieważ żyjąc w zamknięciu chomik nie ma możliwości przemierzania dużych odległości jak w naturze, kołowrotek pomoże mu zachować sprawność fizyczną. W klatce powinien znaleźć się również niewielki domek, w którym chomik będzie mógł się schować.

Rodylounge dla chomika w ofercie sklepu Allezoo

Rodylounge dostępne w ofercie sklepu Allezoo, to doskonała propozycja na "domek" dla chomika, ale również myszy czy myszoskoczka. Mogą być ustawiane pionowo, dlatego też nie zajmują dużo miejsca na podłodze. Poszczególne rodylounge stwarzają różne możliwości łączenia i rozbudowywania, dzięki czemu możemy stworzyć konstrukcję idealną do potrzeb naszych i zwierzęcia.

Klatki są przezroczyste, dzięki temu przez cały czas możemy obserwować, co robi nasz zwierzak. Wykonane zostały w całości z bezpiecznych, przyjaznych dla zwierząt materiałów, dlatego też możemy mieć pewność, że zwierzę się nie otruje i nie będzie narażone na działanie szkodliwych substancji. Duża wytrzymałość klatki rodylounge gwarantuje, że zwierzę nie zniszczy jej i się przy tym nie pokaleczy.

Klatki są bardzo estetyczne, można wybrać odcień dopasowany do naszych upodobań lub wystroju wnętrza.