Katalog

Włączone filtry:
  Producent
  Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

  Żwirek sepiolitowy

  Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  Żwirek sepiolitowy

  Żwirek sepiolitowy do kuwety. Zobacz dlaczego warto go wybrać

  Żwirek sepiolitowy jest bardzo podobny w wyglądzie to popularnych żwirków bentonitowych, ale na tym podobieństwa się kończą. Sepiolit to popularny minerał zwany czasami „pianką morską”. Używa się go do produkcji żwirku do kocich kuwet, a także piasku kąpielowego dla gryzoni. Żwirek sepiolitowy, w przeciwieństwie do bentonitowego, nie zbryla się, a całe podłoże kuwety wymienia się co kilka dni.

  Żwirek sepiolitowy z pianki morskiej

  Żwirki sepiolitowe posiadają bardzo dobre właściwości antybakteryjne oraz pochłaniające. Żwirek dzięki swojej konstrukcji mniej się pyli oraz mniej alergizuje. Do tego żwirek jest bardzo wydajny i nie osiada na łapkach kota, dzięki czemu zwierze nie rozniesie go po całym pomieszczeniu. Formuła żwirku pozwala na dobrą kontrolę zapachu oraz zapobiega rozwojowi bakterii w kuwecie. Sepiolit jest naturalny dla środowiska oraz doskonale wchłania ciecze, dzięki właściwościom higroskopijnym.

  Sposób użycia żwirku sepiolitowego

  Żwirek ten jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy suchą i czysta kuwetę wypełnić żwirkiem na ok. 3 cm. Zaleca się codziennie usuwać stałe odchody, pozostawiając wilgotny żwirek, który należy przemieszać za pomocą łopatki. Po 7 dniach należy usunąć zużyty żwirek oraz umyć i wysuszyć kuwetę. Żwirku sepiolitowego nie należy wyrzucać do toalety, ponieważ może dojść do jej zapchania.

  Rated 5 on the scale 1 - 5 based on 5 customer reviews Żwirek sepiolitowy
  5
  Lucjan dnia 2019-11-28 dodał komentarz o tytule: Sprawdzony sposób!
  Opinia zweryfikowana zakupem

  Żwirek sepiolitowy nie zbryla się, właśnie dlatego wolę go bardziej niż inne żwirki. Sprawdza się lepiej i mój kot także czuje się dobrze z tym typem.

  5
  Aleksandra dnia 2020-05-11 dodał komentarz o tytule: Super chłonie zapachy
  Opinia zweryfikowana zakupem

  Jak dla mnie żwirek sepiolitowy dla kota spełnia swoje zadanie w 100%, pięknie pochłania zapachy, jest przyjemny dla kocich łapek, kuwetę szybko i sprawnie się czyści. My i kot jesteśmy zadowoleni. AlleZoo ma szybką wysyłkę i dobrze spakowane paczki, także to też na plus :)

  5
  Anna Maria dnia 2020-05-14 dodał komentarz o tytule: Najlepszy żwirek!
  Opinia zweryfikowana zakupem

  Żwirki sepiolitowe to dla mnie najlepszy wybór pod słońcem. Wcześniej wolałam silikonowe, ale teraz już na pewno nie zamienię sepiolitowego, nie ma szans! :)

  5
  Pamm dnia 2020-05-19 dodał komentarz o tytule: Dla mnie strzał w dziesiątkę
  Opinia zweryfikowana zakupem

  Wcześniej nie miałam pojęcia o istnieniu czegoś takiego. Zamówiłam i teraz wiem, że żwirek sepiolitowy dla kotów zostanie z nami na dłużej. Super się go czyści i nie ma w powietrzu brzydkiego zapachu. To najważniejsze :)

  5
  Szymon Konieczny dnia 2020-05-22 dodał komentarz o tytule: Świetna cena!
  Opinia zweryfikowana zakupem

  Już dawno polowałem na podobny żwirek sepiolitowy. Opinie tego z Allezoo były bardzo pozytywne, więc się skusiłem i nie żałuję! Świetny wybór, cena na ogromny plus.