Wydłużony czas realizacji: do 4 dni

Żwirek sepiolitowy

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Żwirek sepiolitowy

Żwirek sepiolitowy do kuwety. Zobacz dlaczego warto go wybrać

Żwirek sepiolitowy jest bardzo podobny w wyglądzie to popularnych żwirków bentonitowych, ale na tym podobieństwa się kończą. Sepiolit to popularny minerał zwany czasami „pianką morską”. Używa się go do produkcji żwirku do kocich kuwet, a także piasku kąpielowego dla gryzoni. Żwirek sepiolitowy, w przeciwieństwie do bentonitowego, nie zbryla się, a całe podłoże kuwety wymienia się co kilka dni.

Żwirek sepiolitowy z pianki morskiej

Żwirki sepiolitowe posiadają bardzo dobre właściwości antybakteryjne oraz pochłaniające. Żwirek dzięki swojej konstrukcji mniej się pyli oraz mniej alergizuje. Do tego żwirek jest bardzo wydajny i nie osiada na łapkach kota, dzięki czemu zwierze nie rozniesie go po całym pomieszczeniu. Formuła żwirku pozwala na dobrą kontrolę zapachu oraz zapobiega rozwojowi bakterii w kuwecie. Sepiolit jest naturalny dla środowiska oraz doskonale wchłania ciecze, dzięki właściwościom higroskopijnym.

Sposób użycia żwirku sepiolitowego

Żwirek ten jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy suchą i czysta kuwetę wypełnić żwirkiem na ok. 3 cm. Zaleca się codziennie usuwać stałe odchody, pozostawiając wilgotny żwirek, który należy przemieszać za pomocą łopatki. Po 7 dniach należy usunąć zużyty żwirek oraz umyć i wysuszyć kuwetę. Żwirku sepiolitowego nie należy wyrzucać do toalety, ponieważ może dojść do jej zapchania.

Rated 5 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews Żwirek sepiolitowy
5
Lucjan dnia 2019-11-28 dodał komentarz o tytule: Sprawdzony sposób!
Opinia zweryfikowana zakupem

Żwirek sepiolitowy nie zbryla się, właśnie dlatego wolę go bardziej niż inne żwirki. Sprawdza się lepiej i mój kot także czuje się dobrze z tym typem.