Preparaty na pchły i kleszcze dla gryzoni

Preparaty na pchły i kleszcze dla gryzoni

Preparaty na pchły i kleszcze dla gryzoni

Kleszcze i pchły są niezwykle uciążliwymi pasożytami zewnętrznymi. Oprócz tego, że powodują uczucie ciągłego dyskomfortu, przenoszą groźne dla życia naszych pupili choroby. Kąsanie pcheł powoduje dolegliwości bólowe oraz świąd. Przez to zwierzęta stają się niespokojne, a nawet agresywne. Właśnie dlatego preparat na pchły i kleszcze powinien być częścią codziennej pielęgnacji gryzoni.

Ochrona małych zwierząt jest prosta

W prosty sposób możemy oszczędzić małym pupilom cierpienia, poprzez stosowanie preparatów przeciw pchłom i kleszczom. Preparaty są skuteczną ochroną, która nie wpływa negatywnie na gryzonie, ponieważ preparaty nie wchłaniają się przez skórę. Należy pamiętać, że jedynie 10% pasożytów mieszka bezpośrednio na zwierzęciu, reszta żyje w jego sąsiedztwie. Z tego powodu, aby walka z pasożytami była skuteczna, konieczne jest regularne stosowanie preparatów jako stały element dbania o czystość. Problem pasożytów dotyczy nawet najbardziej zadbanych gryzoni, a gdy problem wystąpi, może mieć tragiczne skutki, dlatego najważniejsze jest zapobieganie.

Zadbaj o komfort swoich pupili stosując preparaty na pchły i kleszcze

Z całą pewnością chcemy zapewnić naszym pupilom najlepsze warunki. Właśnie dlatego chcemy je uchronić od szkodliwego działania pcheł i kleszczy, szczególnie, że jest to niezwykle proste. Uchroń swoje gryzonie przed dolegliwościami i dyskomfortem. Znajdź odpowiedni preparat na pchły i kleszcze dla swojego pupila w ofercie naszego sklepu.