Zdrowe kości i stawy

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Zdrowe kości i stawy

Biorąc psa pod swoją opiekę, trzeba liczyć się z odpowiedzialnością za jego zdrowie. Szczególnie dotyczy to czworonogów bardzo dojrzałych. W tym celu najczęściej polecane są specjalne witaminy dla psa seniora, które wzmocnią go i ochronią przed niebezpiecznymi w tym wieku chorobami.

Stawy najbardziej zagrożone

Rasy duże oraz olbrzymie najczęściej cierpią na niezwykle dokuczliwe i bolesne problemy ze stawami. Pierwsze objawy pojawiają się w młodzieńczych latach psów, jednak niestety są bardzo często niedostrzegane przez ich właścicieli. Jest to duży problemy, gdyż odpowiednia suplementacja mogłaby zahamować rozwój wielu chorób oraz wydłużyć okres życia czworonożnego przyjaciela. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że witaminy dla psa na stawy powinny odgrywać ważną rolę w jego diecie.

Co powinien zawierać dobry preparat dla psa na stawy?

Glukozamina uznawana jest za substancję, która powinna być podawana każdemu psu. Jej działanie sprawia, że chrząstka odbudowuje się, stawy wzmacniają się, a pies przestaje odczuwać ból. Równie ważny jest kolagen, który posiada znaczna ilość preparatów dla psa na stawy. Powinien być przyswajany już od szczeniaka, aby zmniejszyć ryzyko chorób zwyrodnieniowych w przyszłości.